4 najbardziej urocze rasy psów

Zachęcam do sprawdzenia naszego, subiektywnego zestawienie najbardziej uroczych piesków na świecie.

Jakie są najbardziej urocze rasy psów?

1. Beagle

Dzięki uroczym szczenięcym oczom i uszom łatwo zrozumieć, dlaczego Beagle są jedną z najpopularniejszych ras psów  i tak absolutnie sympatyczną. Są jednymi z najlepszych psów rodzinnych ze względu na ich niewielkie rozmiary i proste potrzeby pielęgnacyjne. Beagle są przyjaznymi, zabawnymi i ciekawskimi psami.

2. Shith Shu

Osobowość Shih Tzu jest niezwykle atrakcyjna, a nawet niechętnym obserwatorom psów trudno jest oprzeć się tej rasie. Shih Tzu po prostu nie da się pozwala nikomu ignorować. Zostały wyhodowane, aby być przyjaznym towarzyszem – nie polują, ani nie są przystosowane do tego, aby strzec. Są to zwierzęta domowe, które z całą pewnością bardzo dobrze odnajdą się w domu z dziećmi.

Więcej informacji o shih tzu: https://www.pudel.pl/shih-tzu-o-powinnismy-o-nich-wiedziec/.

3. Scottish Terrier

Scottish terrier jest jedną z pięciu ras terierów, które powstały w Highlands. Te psy mają krępą budowę i krótkie nogi, ale nie daj się zwieść ich drobnej posturze.

Nadrabiają swój mały rozmiar ciekawą osobowością. Psy te są znane ze swojej upartej i niezależnej natury. Prawdę mówiąc, myślą o sobie, że są najważniejsze. Mimo że ich powściągliwość wobec poleceń może wpędzić ich w kłopoty, są bardzo przywiązane do ludzi, jak również bardzo opiekuńcze wobec dzieci.

4. Owczarki australijskie

Owczarki australijskie to świetne psy dla tych, którzy potrzebują mniejszego, ale aktywnego towarzysza. Ta popularna rasa psów jest bardzo posłuszna i łatwa do wyszkolenia.

Dodatkowo, zawsze chętnie wybiorą się na wycieczkę pieszą. Podczas gdy te psy są mniejszej postury, mieszkanie nie jest idealne dla tej rasy. Dzieje się tak, ponieważ są one bardzo energiczne i potrzebują przestrzeni do biegania, zabawy i wysiłku. W przeciwnym razie mogą uszkodzić mieszkanie.