Maine Coon i inne ciekawe rasy kotów – tych kociaków nie znałeś!

Zwykły dachowiec, czy dostojny pers. Małe, duże, puszyste, bezwłose, odmian i ras kotów jest niezliczona ilość.

Każdy fan tych uroczych pupili na pewno znajdzie coś dla siebie, różnią się one bowiem nie tylko wyglądem, czy gęstością futra, ale także charakterem i temperamentem.

Koty syberyjskie

Rasa ta jest uwielbiana przez fanów puchatych kulek, ze względu na ich wyjątkowo gęstą sierść nadającą im dość masywnego wyglądu. Są to jednak bardzo energiczne, pełne gracji koty, które uwielbiają aktywne zabawy i towarzystwo człowieka.

Tutaj dowiesz się jakimi cechami charakteryzuje się dostojny kot syberyjski? Warto nadmienić, że ich dodatkowym atutem jest to, że pomimo długiego włosa, mają wyjątkowo mało alergogennych enzymów w ślinie, co sprawia, że są to odpowiednie pupile dla alergików. Jest to kot idealny dla osób szukających radosnego towarzysza zabaw.

Devon Rex

Kot określany przez niektórych mianem małego kosmity ze względu na jego charakterystyczną małą głowę oraz duże oczy i uszy.

Rasa ta posiada wielu zwolenników ze względu na jej przyjazny charakter i wyjątkową inteligencję. Są one również bardzo łatwe w pielęgnacji, ponieważ posiadają delikatną krótką sierść, która miejscami jest pofalowana. Wiele osób posiadających Devon Rexa uważa, je za najlepszych przyjaciół rodziny, nie odstępują one bowiem swojego właściciela na krok, a jeżeli dostają zbyt mało uwagi, potrafią głośno o sobie przypomnieć.

Maine Coon

Jedna z największych ras kotów domowych, których charakter bardzo często określany jest jako „psi”. Zwolennicy tej rasy zachwalają jej dostojny wygląd: masywne ciało, kanciastą głowę z dużymi oczami oraz ostro zakończonymi uszami.

Ze względu na bardzo gęstą okrywę, wymagają częstej i dokładnej pielęgnacji. Są to zwierzęta bardzo oddane, kochające ludzi, cierpliwe i przyjazne nawet dla małych dzieci. Nadadzą się więc idealnie jako wierny przyjaciel rodziny.